Novinky

Přechod na DVB-T2 02. 02. 2020

Vážený uživateli kabelové televize a internetu v Lubenci,

 

Přiblížil se dlouho avizovaný a diskutovaný přechod na nový digitální standard pozemního vysílání televize nazvaný DVBT-2. Pro vás uživatele kabelového rozvodu v Lubenci to neznamená nákladný nákup nové televize, ani set top boxu. Programy budete moci nadále přijímat na svých televizorech a to dokonce v HD kvalitě. Některé programy již vůbec nejsou k dispozici v SD kvalitě,  doba pokročila a např. ČT ukončí distribuci SD kvality přechodem do nového standardu. Z uvedeného vyplývá, že váš televizor musí umět zpracovat HD programy. Vzhledem ke skutečnosti, že 4.2.2020, končí ve vašem regionu šíření jednoho ze starých DVB-T multiplexů, kde právě ČT vysílá, jsem nucen provést přepnutí na HD kanály právě tento den. Současně s tím budou v TKR šířeny také programy v DVB-T2 standardu, což budou moci přijímat pouze přístroje vybavené DVB-T2/HEVC tunerem a pouze v rozšířené nabídce. Upozorňuji, že programy šířené v DVB-T2 převážně nejsou v HD kvalitě, protože nejsou takto vysílány. Výjimkou jsou programy ČT, kde je všech 5 programů distribuováno v DVB-T2/HD.

 Harmonogram:

4.2.2020               10:00 vypnutí programů z pozemního vysílání šířených končící technologií DVBT v SD kvalitě

4.2.2020               15:00 zapnutí programů v HD kvalitě z satelitního zdroje

4.2.2020               16:00 připojení programů v DVB-T2 standardu

Doporučený postup: 4.2.2020 po 16-té hod zapněte na vašich televizorech automatické ladění a nechte jej nainstalovat všechny programy. Po té si můžete programy uspořádat, nebo ponechat dle seřazení televize. Doporučuji také navštívit stránky www.satline.cz , kde naleznete spoustu informací a v sekci ke stažení jsou k dispozici přehledy šířených programů včetně frekvencí, kanálů a formátu. Také zde najdete rady jak naladit a v neposlední řadě informace o našem superrychlém internetu včetně cenového zvýhodnění.

Nezbývá než popřát ať se vše podaří a můžete nadále sledovat své oblíbené pořady ve vyšší kvalitě. V případě, že budete potřebovat poradit, nebo přímo pomoci, neváhejte mě kontaktovat na tč. 603411756. K dispozici budu přímo v Lubenci a to celý den.

 S pozdravem Ing. Jiří Šulc,

provozovatel kab. Tv a internetu v Lubenci.

Super rychlý internet 01. 01. 2020

V celém rozsahu pokrytí kabelové televize Lubenec je již k dispozici nová technologie pro přenos internetu DOCSIS 3. Tato změna umožňuje několikanasobné navýšení přenosových rychlostí a to pouhou výměnou modemu. Moderní modemy požívají vícekanálový přenos dat, tím se nejenom navýší přenosová rychlost ale především dochází k sdílení kanálů, čímž je mnohem stabilnější přenosová struktura celého internetu.V současné době získáte na nové technologii rychlost 60 Mb/s při zachování aktuální ceny. Výměna spočívá v pouhém prohození zmíněných modemů.Za výměnu modemu je účtován jednorázový poplatek 1200-Kč.

Ukončení šíření programů v normě DVBT 08. 10. 2019

Jistě jste zaznamenali, že letošní rok je posledním v kterém bude šířeno pozemní vysílání ve standardu DVBT. Ač to není tak dlouho, co byly vypnuty analogové vysílače a zapnuly se ty digitální, v naší kab. síti to bylo v roce 2015, už se rýsuje další změna, kterou je  přechod na  nový standard označovaný jako DVB-T2. Tato technologická obměna přinese v kab. televizní síti zásadní změnu, především v přenosu základních programů. Již nebudou základní programy šířeny v tzv. SD kvalitě (mpeg2), ale pouze v HD (mpeg4),  nebo také  v novém standardu DVBT-2 / HEVC pro uživatele rozšířené nabídky. Ve vašem regionu se tak stane hned v 1. měsíci příštího roku tedy v lednu 2020.

Dětský program Nickelodeon Junior 01. 05. 2018

Po téměř 4 letech provozu úspěšného dětského programu Nickelodeon, přicházíme s rozšířením nabídky pro nejmenší diváky. Na stejném kanále jako Nickelodeon, tedy K.27, můžete také naladit nový program Nickelodeon Junior.

Hudební maraton 27. 12. 2015

Poslední den v tomto roce bude na programu 3 SAT ve znamení 24 hodinového nepřetržitého proudu rockové hudby. Nenechte si tedy ujít rockový  maraton a přepněte na tento program, který můžete v naší kabelové televizi sledovat dokonce v HD kvalitě. Podrobnosti najdete na http://www.3sat.de/programm/?viewshort=viewshort&d=20151231&dayID=ClnDaN31&

Navýšení rychlosti internetu 04. 10. 2015

Nyní si můžete užívat super rychlého internetu za nezměněnou cenu. Ano, zvýšila se rychlost pro download na 30 Mb/s, pro upload na 3 Mb/s. Nadále platí zapůjčení a instalace modemu zdarma, smlouva na dobu neurčitou bez závazku. Objednejte a získejte navíc slevu za kombinaci služeb.

Přerušení šíření programu spol. CET21 v HD kvalitě. 16. 08. 2015

V návaznosti na oficiální prohlášení,  že se CET 21  spol. s r.o. nepodařilo dojednat podmínky pro satelitní distribuci TV programů NOVA HD, NOVA CINEMA HD a FANDA HD není v současné době možno tyto programy šířit v naší kabelové televizi. Po případném zpřístupnění těchto programů bude možno dojednat obnovení jejich šíření.

Přeladění programu ČT 4 Sport HD 01. 08. 2015

Po spuštění nových HD programů, o kterých jsem již informoval, docházelo k občasnému zasekávání obrazu programu ČT sport HD, proto byl tento přesunut na uvolněný kanál C21, kde si jej můžete nově naladit.

Spuštění nových HD kanálů 05. 05. 2015

 

Programová skladba HD programů se po již spuštěných kanálech Čeké televize v HD kvalitě rozrůstá o další stanice. Nyní se jedná o HD programy z dílny Prima tv a Barandov tv. Podrobné informace o programové skladbě naleznete na naší web. prezentaci. Rozložení kanálů najdete zde.

Základní nabídka digitálně 30. 04. 2015

V návaznosti na předchozí informace bylo dokončeno plánované spuštěni digitálního přenosu také v základní nabídce na zcela nových kanálech T6 - T9. Tento krok umožní značné rozšíření programové skladby a její zpřístupnění všem uživatelům kabelové televize. Současně oznamuji ukončení přenosu těchto programů na původních kanálech C21, C23, C25 a C27 a postupné odpojování analogového vysílání. Aktuální přehled programů najdete zde.

Plánované přeladění 27. 04. 2015

 

Důležité upozornění

V rámci rozšiřování portfolia programů a efektivnějšího využití frekvenčního spektra byl počátkem roku spuštěn projekt na přesun některých programu na jiné přenosové kanály (frekvence)

Pro zajištění bezproblémového přechodu běžel , resp běží souběžných provoz starých a nových frekvencí. Asi před měsícem, tedy po 3 měsících souběhu byla odpojena jedna ze čtyř skupin programů, kterých se změna týká. Teď je před námi poslední krok a to je odpojení zbylých třech starých frekvencí, které proběhne 29.4.2015. Harmonogram popisuje tabulka níže kde je patrno, že po 29.4. budou k dispozici pouze nové přenosové kanály T6 - T9 se stejnou programovou skladbou .

Věřím, že většina uživatelů si vzhledem k tříměsíčnímu souběhu již přeladila na nové kanály.

Pokud jste tak ještě neučinily, proveďte na televizi přeladění.

Uvedená změna umožní další rozvoj kab. televize a postupné zavádění dalších programů na uvolněných frekvencích , s důrazem na rozšiřování HD programů .

Staré kanály,     datum přepojení                 Programy                                                    Nove kanály

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

C21                   29.4.2015                      ČT 1,2,24,Sport,                                                      T6

C23                  Již přepojeno.                  Nova, Cinema, Prima, Prina Cool, Barandov                T7

C25                   29.4.2015                      Prima Love,Prima Zoom, Očko, Pětka,Šlágr,Očko Gold ,

                                                             ČT-D/Art. Kino Barandov                                           T8

C27                   29.4. 2015                     Nova Cinema,Fanda, Smíchov, Telka, Relax,

                                                             Rebel,Country1                                                         T9

Děkuji za pochopení, v případě dotazů jsem k dispozici na 603411756, kabel@satline.cz

Ing. J. Šulc, provozovatel TKR a internetu 25.4.2015

Sport 1 a Sport 2 již v nabídce 13. 03. 2015

S potěšením mohu oznámit že dnes, tedy ještě před 1. závodem Formule 1 v letošní sezóně, byly v kabelové televizi v Lubenci spuštěny sportovní programy Sport 1 a Sport 2. Naše kabelová televize se tak zařadila mezi přední poskytovatele , kteří svým klientům nabízí pro příští sezóny přenosy z Velké ceny Formule 1. Nejenom Formule ale také fotbal, KHL, NBA, box, házená a další sporty naleznete na těchto programech a to také v HD kvalitě.

Formule 1 se vrací 10. 03. 2015

Po zimní přestávce opět startuje Velká cena Formule 1. Pro letošní a nadcházející sezónu dochází k zcela zásadní změně v oblasti vysílacích práv těchto sportovních přenosů, které již nebudou přenášeny na programech Novy, ale na sportovních kanálech Sport 1 a 2. Naše kabelová televize operativně zakoupila práva na přenos těchto atraktivních sportovních kanálů a v nejbližších dnech se objeví v nabídce a to dokonce i v HD verzi. Věřím, že tato informace potěší nejenom skalní příznivce tohoto sportu, ale i ostatní uživatele naší kabelové televize, kteří budou moci v HD kvalitě sledovat napínavé burácení silných strojů. Promo video 

  Pilots

Prima Zoom - odpojení původní frekvence 09. 03. 2015

Dnes proběhla první fáze již dříve avizované změny související se spuštěním digitálních kanálů i v základní nabídce. Po několika měsících bezproblémového zkušebního provozu nyní přechází tyto kanály do provozu řádného. Jedná se o kanály T6, T7 a T8. Později, po ukončení analogového vysílání, přibude ještě T9. Tyto kanály mají stejnou programovou náplň jako současné kanály C21, C25 a C23 a C27, které budou postupně odpojovány. Dnes došlo k odpojení kanálu C23, na kterém byly přenášeny programy Prima Zoom, Prima Love, Óčko, ČT-D a Šlágr. Skončil tedy souběžný provoz a nadále je lze tyto programy přijímat pouze na kanále T8, který je také součástí základní nabídky.

Spuštění programů Sport 1 a 2 08. 03. 2015

V souvislosti s blížícím se spuštěním programů Sport 1 a 2 si můžete již nyní naladit tyto programy na kanálech C22 a C30. Programy jsou zatím neaktivní ale lze je naladit, vlastní aktivace proběhne v následujícím týdnu ještě před 1. závodem Formule 1 v této sezóně. Foto, Video

 

Mňam...kulinářské představení 26. 02. 2015

Mňam TV přináší do vaší teleize 24hodinové vysílání zejména vlastních pořadů o vaření a zdravém životním stylu. Připraveny jsou jak kulinářské show s postupyjak krok za krokem uvařit kvalitní, tradiční jídla, tak diskuzní pořady a vlastní reality show. Na obrazovcese představí přední profesionálové z oboru, jako například vyhlášení šéfkuchaři Emanuele Ridi, Jaroslav Žídek a vlastní talk show bude mít i oblíbený moderátor Jan Rosák.

Evropská liga na Nova Sport 30. 01. 2015

NOVA Sport v roce 2015 přinese Evropskou ligu UEFA, MotoGP, Wimbledon, ATP a další nové exkluzivní sportovní přenosy

Praha, 28. ledna 2015 – Prémiová stanice NOVA Sport přinese v roce 2015 řadu exkluzivních přenosů z prestižních sportovních akcí. Diváci si budou moci vychutnat utkání Evropské ligy UEFA, přenosy ze závodů oblíbené MotoGP a řadu dalších sportovních klání.

Skupina Nova získala vysílací práva na přenosy Evropské ligy UEFA v sezoně 2015/2016, ze které na prémiové stanici NOVA Sport odvysílá přibližně tři desítky zápasů a na vybraná utkání se mohou těšit i předplatitelé videotéky VOYO. Fanoušci se ve vysílání NOVA Sport také dočkají pravidelného čtvrtečního souhrnu těch nejlepších okamžiků celého kola a vysílání Magazínu UEFA.

Na příznivce motocyklového sportu čeká na NOVA Sport všech osmnáct napínavých závodů série MotoGP, které odstartují 29. března v Kataru a uzavřou se 8. listopadu závodem ve Valencii. Vyvrcholením pro české fanoušky bude bezpochyby Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně. V závodech nejprestižnější třídy MotoGP se mohou diváci těšit nejen na výkony současného mistra světa Marca Márqueze nebo legendárního Valentina Rossiho, ale také jediného českého reprezentanta ve třídě MotoGP Karla Abrahama. NOVA Sport odvysílá také přenosy ze závodů kategorie Moto 2 a Moto 3, ve kterých se předvedou česká želízka v ohni v podobě Karla Haniky a Jakuba Kornfeila.

Přenosy Evropské ligy UEFA a MotoGP jsou jen začátkem celé řady sportovních akcí, které na diváky NOVA Sport čekají. Fanoušci bílého sportu uvidí exkluzivní přenosy z nejprestižnější tenisové soutěže světa Wimbledonu a turnajů série okruhu ATP; příznivci fotbalu si na obrazovkách vychutnají i zápasy anglického fotbalového poháru FA Cupu. Hokejoví nadšenci se mohou v letošním roce těšit na konec základní části NHL, na které navazují přenosy z play off a finálové bitvy o Stanleyův pohár. Na své si přijdou fanoušci nejlepší basketbalové soutěže světa NBA, které na NOVA Sport čekají vybrané zápasy základní části a play off, a všechna finálová utkání.

Diváci prémiového kanálu se dočkají také sportovních lahůdek: NOVA Sport jim zprostředkuje úžasnou atmosféru Premiere League v šipkách, napínavé přenosy z nejlepší světové ragbyové ligy anglické Premiership nebo přímé přenosy z prestižních galavečerů v boxu a bojových uměních.

Výpadek internetu 20. 01. 2015

Včera, tedy 19.1.2015 ve večerních hodinách došlo k výpadku internetu v celé lokalitě Lubenec.Příčinou byl problém na přívodním optickém kabelu mimo obec. Technici komunikační společnosti zahájili ještě večer opravu, a po půlnoci se podařilo konektivitu do Lubence opět zprovoznit.

Za uvedenou nepříjemnost se omlouvám, byť byla způsobena závadou mimo zařízení v mé odpovědnosti.

Přeji hezký den.

Analogové kanály 13. 01. 2015

Analogové vysílání bylo v České republice ukončeno před více jak pěti lety ale v naší kabelové televizi je stále několik základních programů, které lze na starších televizorech nevybavených digitálním tunerem přijmout. Důvodem je umožnit postupnou výměnu těchto televizorů a plynulý přechod na digitální příjem. Po tomto poměrně dlouhém přechodném období přichází čas na postupné odpojování analogovách kanálů. Před tímto krokem bylo nutno zajistit i pro klienty, kteří mají pouze základní nabídku nadále příjem jejich programů. Proto jsem spustil i základní programy v digitální podobě, takže je můžete naladit na televizorech schopných digitálního příjmu, stejně jako na set-top boxech připojených ke starším televizorům i v základní nabídce. Tento souběžný provoz bude probíhat po několik měsíců a po ověření spolehlivosti budou postupně analogové kanály odpojovány s cílem, že ke konci roku nebudou tyto kanály nadále šířeny. Pro uskutečnění tohoto souběžného provozu bylo nutno uvolnit pásmo a proto byl přesunut program ČT2 analog z kanálu C8 na kanál SR12. Takže jej naleznete na předvolbě, kde byl před úpravou program Nova Cinema. Pokud budete potřebovat poradit s laděním neváhejte mě kontaktovat.

Přeladit 01. 01. 2015

 Jistě jste zaregistrovali v některých programech přenášených v kabelovém rozvodu nápis "Přelaďte". Jedná se o plošné změny, které se dějí v souvislosti se změnami v satelitním vysílání a rozšiřováním distribuce HD kanálů. Vlastní přeladění jsem s předstihem již provedl, ale vzhledem ke změně některých parametrů je nutno aktualizovat programy i ve vaší televizi. Tyto změny byly rozloženy do několika kroků a po souběžném provozu starých a nových parametrů nyní dochází k odpojování původních kanálů. Poslední změna nastane 13.1. Po té si budete moci upravit programovou skladbu v televizi. Odměnou vám bude množství nových HD kanálů. Seznam programů a jejich aktuální rozložení v jednotlivých kanálech naleznete zde. Kuchařku pro naladění zase tady.

Nová vrstva...
Nová vrstva...

Nové HD programy 02. 12. 2014

Můžete se těšit, že další Vaše oblíbené programy budete moci o letošních Vánocích sledovat v té nejvyšší kvalitě, tedy v HD. Nyní  probíhají testy programu Nova Cinema a Fanda, které se objeví na kanále C43 našeho kabelového rozvodu. Brzy k nim přibudou další HD programy, mezi nimi oblíbený ČT 2. Podmínkou je, že Váš televizor dokáže HD program rozpoznat a zobrazit. Jednoduše, pokud Vám hrají současné HD programy, budou fungovat i ty nové. Pro vás, kteří dosud nevyužíváte naší nabídku jistě zajímavý podnět za výhodnou cenu, obzvlášť pokud budete současně používat kabelový internet a to vše se slevou za balíčkovou cenu.

Předvánoční nadílka 21. 11. 2014

Objednejte si náš superrychlý internet, k tomu 80 programů kabelové televize a jako dárek wifi router. Můžete surfovat bez omezení, sledovat tv, připojit svoji smart tv na internet a využívat chytré funkce a navíc jako úplnou novinku, sledování tv programu v mobilu nebo tabletu a to kdekoliv po připojení k internetu. To vše do konce roku úplně zdarma, včetně instalace, nastavení a seznámení s provozem.

Program pro dospělé. 20. 11. 2014

V nejbližších dnech se na vašich televizorech objeví úplně nový žánrový prvek. Program Brazzels je pro dospělé, je to program s erotikou bez cenzury. Vysílat bude denně od 22:00 do 06:00 ve srozumitelném jazyce. Po předchozích technických nesnázích s programem Adult, kde dodavatel nebyl schopen zajistit kvalitní přenos věřím, že v pátek 22.11.2014 bude nový program spuštěn na kanále C39.

Výpadky internetu 16. 11. 2014

V lokalitě Sídliště, Chýšská a Krátká docházelo ve dnech 8.- 15. listopadu k výpadkům internetu. Příčinou bylo rušení které se z neznámého zdroje objevilo v této větvi a způsobovalo zpomalení případně úplný výpadek datové komunikace. Na odstranění, resp zjištění původu rušení se intenzivně pracovalo, což mělo za následek krátkodobé výpadky signálu kabelové televize v této oblast, zapříčiněné nutným měřením.

Nyní je provoz v plném rozsahu, bez omezení. Provedu ještě na trase následnou kontrolu pro vyloučení opakování problému, což ovšem nezpůsobí vážný problém pouze krátkodový výpadek.  Děkuji za pochopení a omlouvám se za způsobené potíže.

J. Šulc

Přehlednější platby 01. 11. 2014

 Od 1.1.2015 dojde k výraznému zjednodušení plateb za poskytované služby. Změna navazuje na již zavedenou bezhotovostní platbu. Od nového roku dojde ke sloučení fakturace tv a internetu u tzv. balíčku, tj. poskytnutí obou zmíněných služeb. Zasílání faktur bude nadále čtvrtletně, ale položky budou rozepsány a bude možno je hradit měsíčně, případně najednou nejpozději do data splatnosti uvedeného na faktuře. Zkušebně byla již tato faktura za 4.Q. zaslána, ale nebyly vyplněny položky za televizi, kterou jste ještě platily samostatně. Var. symbol u techto faktur bude generován systémem v vzestupné řadě, pokud si budete zadávat trvalý příkaz do banky, použitete jako v.s. číslo zákazníka (číslo smlouvy na internet před lomítkem, např 225). Sleva bude nadále poskytována při splnění již zavedených podmínek. Nově přibylo pouze zasílání faktur elektronicky, tedy mailem. Pokud odebíráte pouze jednu službu, případně internet se základní tv nabídkou, sleva poskytována nebude a fakturace zůstane zachována podle původních podmínek, pouze bude též možná částečná úhrada. 

Nové programy již brzy 02. 10. 2014

Programová nabídka se bude opět rozšiřovat. Předběžně mohu potvrdit, že probíhají jednání ohledně nákupu programu History Channel, který bere diváky na cestu všemi věky. Spojuje náš moderní svět s jeho historickými kořeny, a to poutavým, vzrušujícím a často překvapivým způsobem. Dalším příspěvkem je Crime & Investigation, který se zaměřuje zejména na pořady o zločinech, které se skutečně staly. Přináší pohledy do kriminálních laboratoří, policejních archívů a soudních síní.

Analog na ústupu. 06. 05. 2014

Rád bych znova připomněl, že všechny námi distribuované programy jsou již více jak rok šířeny digitálně v normě DVBT. Jsme asi jedna z mála kabelovek, která ještě část programů přenáší analogově pro staré typy televizorů. Postupně jsou tyto programy z analogové části vyjímány a analogově zůstane zachována pouze základní nabídka. Tento krok je zcela logickým vyústěním situace na trhu, kde ten, kdo využívá rozšířenou nabídku se všemi výhodami, je vybaven televizorem k takovému příjmu určeným.

Travel Channel 02. 04. 2014

Nyní mohu potvrdit avizované spuštění nového dokumentárního kanálu plného nevšedních zážitků  a poutavých dobrodružství. Tento zábavný společník vás provede po cestách i necestách.
Multižánrové zaměření oslovuje široké divácké spektrum bez ohledu na věk a vzdělání.

Plánovaná úprava 18. 03. 2014

Dne 20.3. dojde v lokalitě Krátká k krátkodobému přerušování signálu kabelové televize a internetu v době mezi 10-14 hod vždy na cca 30 min. Důvodem je přeložka kabelového vedení z důvodu prací na objektu školy.

NGC Wild na novém kanále 09. 02. 2014

V souvislosti se změnou přijímací trasy programu National Geographic Wild došlo k přesunu tohoto programu na nový kanál C32. Přenos tohoto programu na původním kanále C34 bude ukončen nejpozději 20.2. Důvodem změny je odstranění drobných výpadků na původní trase. Pro informace jak program naladit navštivte přehled programů.

Program NGC Wild přináší divákům nejintimnější setkání s divokou přírodou.Zachycuje neobyčejné záběry z nejodlehlejších koutů Země, přes hrůzyplné hlubiny oceánů až po chráněné parky v našem okolí. Vysílá 24 hod denně v českém jazyce.

Travel Channel 19. 12. 2013

V nejbižších dnech bude spuštěn nový program věnovaný dokumentům z atraktivních lokalit celého světa. Představuje půvaby naší planety a přináší nejrůznější informace, zajímavosti a dobrodružství okolo cestování.

Zároveň oznamuji ukončení šíření programu MGM, který byl v naší nabídce téměř pět let. Smlouva končí 31.12. a vzhledem k navrhovaným podmínkám a neochotě dodavatele přejít na celoplošný formát 16:9 nebude z naší strany obnovena.

Ceny se nemění 11. 12. 2013

Potěšitelnou zprávou pro uživatele kabelové televize a internetu je zachování stávajícich cen  za poskytované služby pro rok 2014, a to i přes nepříznivý vyvoj kurzu koruny, kde probíha většina nákupu programů. Programová nabídka dozná mírných změn, o kterých budu informovat. V jednání je mj. nákup populárního cestovatelského programu Travel Channel.

Změna smluvních podmínek 29. 11. 2013

V souvislosti se zavedením nového Občanského zákoníku byly upraveny některé odstavce Smluvních podmínek pro poskytnutí kabelové televize a internetu.

Rychlý internet 19. 11. 2013

Usmívající se

Plánované doplnění druhého serveru pro distribuci internetových dat bylo úspěšně dokončeno. Nyní si můžete ještě více užívat rychlého internetu bez omezení.

Tímto krokem byla navršena další etapa pro zpřístupnění internetu širšímu okruhu zájemců. Naše standardní nabídka Piano nabízí rychlost 20 Mb/s za příznivou balíčkovou cenu bez závazku a instalačního poplatku.

Adult Channel 03. 11. 2013

ZamračenýAvizované zařazení erotického programu do kabelového rozvodu se odkládá. Přes veškeré úsilí se nepodařilo od dodavatele získat technické parametry, které by zajistily kvalitní příjem. V současnosti je projekt pozastaven a program neni v rozvodu identifikovatelný.

Navýšení internetu 13. 10. 2013

Usmívající se

Další příznivá zpráva jistě potěší uživatele kabelového internetu, který nyní můžete využívat s rychlostí blesku. Navýšením konektivity po optikém vedení získáváme značnou datovou rezervu i při plném zatížení a navýšených rychlostech. Nyní probíhá instalace záložního serveru pro zvýšení přenosových kapacit a především minimalizaci výpadků v případě závady. Využívejte 20 Mbit/s s navýšeným uplinkem na 2 Mb/s za sníženou cenu.


Další sportovní program 12. 10. 2013

Ještě neodezněly pozitivní reakce na velmi žádaný program Slovak Sport 2, který vám bude v příštích třech letech nabízet nejprestižnějí fotbalové zápasy Anglické Premiere League a už máme v nabidce další sportovní program. Na kanále C38 nově naladíte Slovak Sport 1, který svými přenosy vhodně doplní stávající sportovní kanály.

Výpadek programů ČT 27. 09. 2013

Dnes po 18h došlo k výpadku transponderu na družici Astra 23,5°E přes který je přijímáno  několik programů do kabelového rozvodu. Nebylo tudíž možno sledovat stanice ČT1, ČT2, ČT Sport, ČT:D, ČT art a ČT24. Provozovatel satelitní platformy informoval o technických problémech a snažil se co nejrychleji obnovit provoz. Problém pravděpodobně způsobil výpadek napájení a způsobil tak nedostupnost  programů nejenom v České republice ale v celém okruhu pokrytí signálem této družice. Nyní jsou již všechny programy dostupné. Pokud se vám v důsledku tohoto nezaviněného výpadku vyskytly, resp. přetrvávají potíže s příjmem neváhejte mě informovat.

Premier League 18. 09. 2013

Se startem nového kola Anglické ligy naše kabelová televize jako jeden z mála poskytovatelů v České republice získal smlouvu na přenos programu Slovak Sport2, který má exkluzivní práva na přenosy v následujících čtyřech letech. Program je zařazen na kanále C28, kde ovšem vlivem chybějící identifikace (názvu) některé televizory nedokážou program naladit. Chyba je na straně vysílatele, tedy Slovenské strany, která přislíbila sjednání nápravy. Vzhedem k atraktivnosti a projevenému zájmu o tento program, jsem vyšel vstříc vašim požadavkům a pro tento program instaloval technologii, která dokáže program pojmenovat a takto doplněný program je šířen na kanále C39 v systému Mpeg2, takže jej zpracuje každý digitální televizor či set top box.  Věřím, že tímto krokem uspokojím nadšené milovníky kvalitního fotbalu.

Film Europe HD 10. 09. 2013

Další obohacení programové nabídky na sebe nedalo dlouho čekat. Atraktivní filmový kanál Film Europe bude od 3.9.2013 šířen v HD kvalitě. Věřím, že tato změna potěší příznivce kvalitní filmové tvorby. Program naladíte na stejném kanále jako dosud přenášenou SD verzi. Samozřejmě musí být váš televizor schopen příjmu v HD rozlišení (MPEG4). Programové typy na září otevřete zde. Usmívající se

ČT:D a Slovak Sport 2 přitahují diváky 05. 09. 2013

Vzhledem k tomu, že se vyskytly značné problémy a diskuse v tisku ohledně příjmu nového programu ČT:D na celém území repububliky, připomínám že naše kabelová televize vysílá program ČT:D/ART od prvého dne jeho spuštění zcela bez problémů. Můžete tak využívat výhod naší kabelové televize, která operatině reaguje na novinky v oblasti televizního vysílání. Současný nárůst zájmu o kabelovou televizi v Lubenci je toho důkazem. Bezesporu k tomu přispělo zařazení několika nových programů při zachování stávajících cen. Velkým trumfem se stal program Slovak Sport 2, který  spouštíme v těchto dnech, a který vám bude během příštích čtyřech let přinášet fotbalové zápasy nejpopulárnější evropské ligy, tedy Premiere Ligue.

Premier League 02. 09. 2013

PREMIER LEAGUE

Jak jsem již avizoval, nejvyšší anglická fotbalová liga je v nabídce naší kabelové televize. Jako jedna z prvních kabelových televizí v České republice budeme na  sportovním kanále Slovak Sport2, který získal exkluzivní práva pro Českou a Slovenskou republiku, v příštích letech přenášet zápasy Premier League. Tímto krokem naše kabelová televize potvrdila svoji roli silného hráče v konkurenci s ostatními možnostmi příjmu. Fanoušci budou moci sledovat Rosického Arsenal či Čechovu Chelsea a to nejenom v této  sezóně.  Ano, Anglická Premier League je to nejlepší, co současný svět fotbalového showbyznysu nabízí. Pro informace jak program naladit navštivte http://satline.cz/novinky/ nebo přehled programů.

Špačkovi v síti času 28. 08. 2013

Hned první den vysílání nové dětské stanici ČT :D budeme tento program šířit v naší kabelové televizi. Úvod bude vskutku velkolepý, objeví se jeden z největších projektů České televize posledních let, seriál Špačkovi v síti času. Špačkovi v síti času jsou šestnáctidílným seriálem, který vypráví příběh rodiny, jejíž život zásadně změní objev paláce, kterým protéká čas. Matěj Špaček se spolu s dcerou ředitele Registru času Klementinkou rozhodne změnit životy svých rodičů tak, aby byli opět šťastní. Nejen on ale bude překvapen tím, kam může takové přání vést. ČT :D bude seriál vysílat každou neděli v 18:10. První dva díly se na obrazovce objeví v rámci Supervíkendu s Českou televizí už v sobotu 31. srpna a v neděli 1. září.

Další program z produkce České televize 08. 08. 2013

ČT:D (tzv. Déčko) a ČT art jsou dva nové programové okruhy veřejnoprávní České televize, které zahájí vysílání 31.8.2013. Přes den od 6:00 do 20:00 hodin bude vysílat dětský kanál ČT:D a ve 20:00 hodin začne na pozici Déčka vysílat kulturní kanál ČT art. Naše kabelová televize opět nezůstala pozadu a již dnes si můžete promo smyčku nového program naladit. Pokud potřebujete poradit otevřete Jak naladit

Premier League vstupuje 02. 08. 2013

To tu ještě nebylo. Nejlepší Evropská fotbalová liga na vaší televizní obrazovce by se v nejbližších dnech měla stát realitou. Jak jste možná zaregistrovali jedinečnou licenci na vysílání této ligy získala Slovenská stanice Slovak Sport2. Právě probíhají jednání na získání práv k vysílání tohoto programu v našem kabelovém rozvodu. Stali bychom se jedním z prvních operátorů, kteří budou program nabízet a navíc v stávající programové nabídce bez cenového navýšení.

Výpadek internetu mimo Lubenec 01. 08. 2013

Dnešní problémy s připojením do internetu v dopoledních hodinách způsobil porušený optický datový kabel na Chomutovsku. Jednalo se o rozsáhlý výpadek v celém Severočeském regionu, který se nevyhnul ani naší síti.

Erotika v kabelovém rozvodu 22. 07. 2013

Právě vstupuje do vašeho kabelového rozvodu úplně nový žánrový prvek. Aduld Cannel nabízí seriály pro dospělé s erotikou bez cenzury. Vysílá denně od 23:00 do 06:00 ve srozumitelném jazyce. Nyní probíhají testy a brzy se objeví v nabídce a budete jej moci naladít na svých televizorech.  

Nový přírodopisný program 09. 07. 2013

Naše programová nabídka digitální kabelové televize se opět rozrostla, a to o velmi žádaný dokumentární program National Geographic Wild. Program naladíte na svých televizorech v nejbližších dnech jako součást rozšířené nabídky. Tento populární program zaměřený především na přírodu a zvířecí svět vyplní žánrovou mezeru za ukončený Animal Planet. Kompletní programovou nabídku naleznete zde.

Rychlejší internet 06. 06. 2013

Užívejte si při brouzdání internetem maximální komfort a pohodlí. Již v základním tarifu Piano jsme pro vás navýšili rychlost připojení jak v příchozím tak v odchozím směru. Přesvědčte se o výhodách kabelového internetu. S vyšší kvalitou kupodivu přichází nižší cena a to v případě kombinace se službou kabelové televize.

HD programy bez výpadků 15. 05. 2013

Usmívající seS potěšením mohu konstatovat, že se po několika měsících konečně podařilo odstranit výpadky (kostičkování) HD programů, především Novy HD. Bylo prováděno nespočet měření, nastavování parametrů a výměn HW. Dílčí výsledky se dostavovaly, ale stále se ozývaly hlasy o přetrvávání problému. Vše vyřešilo "pouhé" přeinstalování SW v přijímacích jednotkách.

Jak prosté, milý Watsone! Mrkající

Konec hotovostních plateb za TKR 01. 05. 2013

V návaznosti na organizační a personální změny na OU již nebude možno nadále platit kabelovou televizi hotovostně. Od příštího roku, a pokud nemáte dosud uhrazenu platbu pro rok 2013, též i pro tento rok,  budou platby probíhat pouze bezhotovostně, příp. složenkou na základě zasílaných faktur. V těchto dnech Vám bude poštou doručen doklad o úhradách, resp. vystavených fakturách na aktuální období. Kontrolu zda máte daný doklad uhrazen proveďte na přiložené faktuře ve spodní části na příkazu k úhradě v kolonce částka. Pokud tam máte nulu, máte platbu uhrazenu, pokud ne - uhraďte zde uvedenou částku převodem na uvedený účet. Vzhledem k výše uvedenému je nutno, aby jste formulář na změnu platby přiložený v dopise podepsali a zaslali na pošt. adresu, příp naskenovaný mailem. Formulář též najdete v sekci Ke stažení. Dále Vám budou faktury doručovány poštou a platba bude bezhotovostní příp. složenkou.

Náhrada programu Cs Film 21. 04. 2013

V nejbližších dnech dojde k ukončenčení přenosu programu, který byl v nabídce již šest let. Za tu dobu byly odvysílány stovky filmů a zdánlivě nevyčerpatelná nabídka z českých archivů přinášela stále více repríz a opakovaných pořadů. Pro zatraktivnění tohoto tématu přichází změna, kdy tento program nahradí již avizovaný Kino Cs, který byť v podobném žánru, ale s novýni pořady si určitě najde místo na vašem přijímači. tento program je součástí serie, kde ještě naleznete Doku Cs a Muzika Cs, které stejně jako vlastní filmový kanál jsou zaměřeny na archivní snímky.

Výhodný balíček 15. 03. 2013

Jako uživateli kabelového internetu, případně i kabelové televize Vám nabízím výhodnější a komfortnější způsob plateb za Vámi odebírané  služby.  Především se jedná o slevu v případě kombinace kabelové televize a internetu, kterou získáte značnou finanční úsporu a v mnoha případech také vyšší rozsah a kvalitu poskytnuté služby. Podmínka je velmi snadno splnitelná, stačí aby služba kabelové televize a internetu byla smluvně sepsána na jednu a tutéž osobu. Pokud tomu tak ve vašem případě není, kontaktujte mě pro zajištění změny formou dodatku. V kontextu této nabídky přichází také změna způsobu plateb za kabelovou televizi, kde v brzké budoucnosti zcela odpadne hotovostní platba. Pro nahlášení změn můžete též využít formuláře, které naleznete v sekci Ke stažení.

Nové České programy 13. 02. 2013

Jedna z nesporných výhod digitálního vysílání je prostor k rozšiřování programové nabídky působením nových televizních stanic. Naše kabelová televize drží krok a tyto programy operativně zařazuje. Nyní se objevuje nově hned několik programů např. Prima Zoom, Smíchov, Šlágr, Tv Pohoda, Fanda. Přesný přehled naleznete zde.

Výpadky HD kanálů 03. 02. 2013

Nevinný

S rozvojem digitálního vysílání a jeho nesporných výhod se také objevují negativa. Především je třeba zdůraznit, že zde neexistuje zašumnělý obraz, neboli obraz je perfektní a nebo žádný. Jsou zde výrazně vyšší požadavky na kvalitu vedení a propojovaích kabelů. Zde bylo potřeba provést mnoho úprav jak na trase, tak na zastarých bytových přípojkách. Příjem ve standardním rozlišení se podařilo ve zkušebním období doladit, nyní zbývá odstranit občasné výpadky obrazu (kostičkování) na programech s HD rozlišením, především na Nova HD. Byla provedeno již mnoho úprav, ale problémy stále přetrvávají. Nyní se okruh možného problému značně zůžil a práci jsem soustředil na konkrétní prvky na hlavní stanici, kde ve spolupráci s dodavatelem technologie pracuji na odstranění tohoto nepříjemného jevu. Po dobu řešení doporučuji využívat program ve standardním rozlišení, kde se problém neprojevuje.

National Geographic 15. 01. 2013

Mrkající

Náš kabelový rozvod se může pochlubit novým přírustkem a to populárním celosvětovým dokumentárním programem National Geographic. Po zdlouhavých vyjednáváních se podařilo tento program zakoupit a bude nadále šířen v naší nabídce. Program je orientován technickým směrem a nabízí jak historické události , tak novinky v oblasti vědy a techniky.

Set Top Box zdarma 13. 01. 2013

Pro zpřístupnění bohaté digitální programové nabídky širšímu okruhu posluchačů, kteří dosud používají starší televizor a pouze základní nabídku, nabízím zdarma Set Top Box, na kterém tyto programy naladíte. Programovou nabídku najdete zde.

Ukončení Discovery a Animal Planet 03. 01. 2013

V těchto dnech dojde k ukončení přenosu programů Discovery a Animal Planet. Nyňí probíhají jednání ohledně náhrady těchto programů. Změna, kterou připravujeme přinese opět nové prvky, které nahradí již okoukané programové klišé.

Nové programy 20. 12. 2012

Programovou nabídku od příštího roku obohatí hned několik nových tv. stanic, jistě stojí za zmínku např. Kino, Doku a Muzika Cs, doplněné o kvalitní filmový kanál Film Europe. Tyto prograny jsou přenášeny v novém, již zmiňovaném formátu MPEG4. Filmový kanál Film Europe je kvalitní program s výhradně evropskou kinematografií. Naopak na programech Cs najdete ryze českou tvorbu filmů, dokumentů a písniček z babiččiny krabičky.

Cena zůstává 15. 12. 2012

Usmívající seCena za kabelovou televizi a internet se pro příští rok navyšovat nebude. Naopak připravuji tzv. balíčkovou cenu, která nejenže nepromítne navýšení DPH, ale naopak při využití obou služeb sníží cenu za kab. televizi i internet. Informaci o aktuální nabídce najdete zde.

Technické parametry digitálního přenosu 10. 12. 2012

Odpovídám na otázku, co je důležité z technického hlediska při koupi nového televizoru. Parametry přenosu v kabelové síti jsou: DVBT – MPEG2 a DVBT – MPEG4 (full HD). Pozor si je především třeba dát na formát MPEG4, který je novější, a některé modely v současné době prodávaných televizorů, především v akčních nabídkách, nejsou tímto formátem vybaveny. Nyní je v tomto formátu již vysíláno několik programů a vzhledem k tomu, že se jedná o progresivní formát přenosu, lze předpokládat jeho další rozšíření, proto doporučuji televizor schopný příjmu DVBT-MPEG4.

Nyní již všechny programy digitálně 03. 12. 2012

Úžasný

Velmi příznivou zprávou je, že se podařilo ukončit velmi náročný proces digitalizace. To znamená, že všechny programy v naší kabelové televizi jsou již šířeny digitálně (DVBT technologie) . Tento posun Vám umožňuje nyní sledovat více jak 60 programů pouhým naladěním na novějších Tv přijímačích, případně nastavením na set top boxu pro starší typy televizozů. K tomu navíc můžete několik programů také sledovat v HD kvalitě. Pro aktualizaci nových programů a jejich změn je potřeba občasné proladění kanálů. Některé typy Tv aktualizaci samy nabízejí po té, co zjistí změnu. Pomoc při ladění naleznete zde.